Školní léta našich trenérů

Nový školení rok je před námi, proto jsme se zeptali našich trenérů jaká byla jejich školní léta.

Michaela Raptopulu

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Vzpomínám ráda, měla jsem tam spousta kamarádek a tatínka, co učil na stejné škole, jako jsem chodila. Škola byla od začátku na druhém mistě, měla jsem podporu rodičů a i školy a na plno jsem se od brzkého věku věnovala tenisu.
 2. Co váš ve školení nejvíc bavilo a co naopak jste neměli rádi? Nesnášela jsem matematiku a dějepis a bavil mě tělocvik s jazyky a cestovním ruchem.
 3. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Neuvědomuju si, patřila jsem k poslušných žákům :)
 4. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Beru slovo vzdělávání úplně jinak než když jsem byla mladá! Byla jsem hloupá, nezkušená, najivní! Teď bych ke škole rozhodně přistupovala jinak, byla bych zvídavější po informacích a rozhodně bych věděla, proč vlastně studuji.

Jan Novosad

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Pro mě byla škola především o obavách, zda to zvládnu. Byl jsem ten hodnej, plnící úkoly. Asi jsem na sebe měl velké nároky a k tomu malou důvěru ve své schopnosti. Měl jsem pocit, že ostatním to jde samo a já musím makat.
 2. Co váš ve školení nejvíc bavilo a co naopak jste neměli rádi? Co jsem měl rád se měnilo s časem a hlavně na známkách. K předmětům jako matematika, gramatika ČJ, Fyzika, angličtina či biologie jsem nenašel vztah, či nebyly pro mě podávané srozumitelně, aby mě zaujaly. Naopak v čem jsem se cítil přímo skvěle byl tělocvik a to především na Sportovním Gymplu, kdy sem objevil své nové možnosti a hranice v plavání a gymnastice. Z dalších předmětů mě zajímaly hlavně historie (dějepis) a sociální vědy (Psychologie, Filosofie).
 3. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Poznámku si nepamatuji. Kdysi jsem za to cítil hrdost, ale teď bych si pro nějaký ten příběh nějakou okusil. Jen na gymplu jsem byl jednou předvolán k řediteli k podání vysvětlení.
 4. Máte nějakou vzpomínku na školní léta s kterou byste se s námi podělili? Tak to asi navážu na předchozí zmínku, proč jsem se dostal k řediteli. Bylo to maturitním ročníku a na hodině Němčiny jsem opakovaně neměl učebnici. Stalo se tak už po několikáté (asi jsem ji ztratil a neměl jsem v planu si ji pořizovat). Učitelka mě vyzvala ať si to alespoň ofotím. A jelikož jsem sebou měl foťák (ještě s navíjecím filmem), kde bylo potřeba ještě udělat 3 fotky do konce, tak jsem tak učinil. A i když to nebylo v plánu, i s bleskem. Učitelku jsem polekal a chtěla ty fotky osvítit. To jsem odmítal, protože tam byly fotky z víkendové taneční párty. No a tak jsem nakonec mířil vysvětlovat k řediteli. No a příjemnější rozhovor o mé budoucnosti, přáních a záměrech jsem do té doby nezažil. Díky pane Kábrt

Michaela Polášková

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Z pozice dítěte vzpomínám dobře. Škola mě bavila. Měla jsem tam kamarádky. Z pozice dospělého mi systém výuky, jak na základce, tak na gymplu přijde zpětně dost otřesný. Samé memorování, málo praktických věcí do života, což mi sice nedělalo s mou pamětí problém, ale pro své dítě bych si to tak nepřála.
 2. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Jednou. Za rande s kamarádkou na školním výletě ve Španělsku ve 14 letech:) Měly jsme na pokoji 2 kluky, cizince, samozřejmě ve vší popčestnosti:)Povídali jsme si.
 3. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Pro mě má různé roviny. Já sama vzdělávám další lidi, baví mě to, asi to mám v genech (oba rodiče i prarodiče byli učitelé). Já sama se dále vzdělávám. Vždy to za nějakou dobu vzplane a toužím se naučit něco nového, ať už v oblasti pohybu, nebo jazyk, nebo ve svých oborech, které jsem studovala, nebo úplně mimo tyto obory:) Teď zrovna jsem ve fázi vzplanutí:)
 4. Dokáže si představit, že byste od září nastoupili do školy? Asi ano, ale ne do klasického systému vzdělávání, který u nás stále převažuje. Muselo by to být něco kreativního a hodně praktického.

Jakub Wurzel

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Ve 4.třídě jsem to konečně dal, dostal jsem se na nástěnku jako vzorný žák třídy. Normální mánička v kombinaci s Mirkem Dušínem. Můj synek právě naskočil do procesu, jsem zvědav kdy se na nástěnku dostane on.
 2. Co váš ve školení nejvíc bavilo a co naopak jste neměli rádi? Jednoznačně tělocvik. Já pořád jen běhal za vším co šlo, za balónem, za zatáčku, za holkama. No a vražda, smrt, zabití to byla hudební výchova.. vražda pro všechny co mě museli slyšet.
 3. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Hned v první třídě, “hrubě porušuje školní řád”. Máma letěla do školy a … můžete hádat… lítal jsem tam jak hadr na holy.
 4. Máte nějakou vzpomínku na školní léta s kterou byste se s námi podělili? Já byl vždycky nejradši v kolektivu kamarádů a jednou když již odběhli od oběda a já spěchal za nimi, řešil jsem zásadní otázku “kam s ním”. Jednalo se o řízek a tak jak jsem se ho nechtěl vzdát, tak jsem potřeboval běžet. Strčil jsem tedy řízek do kapsy a od té doby jsem měl řizkové kalhoty. Dodnes na ně v rodině vzpomínáme.
 5. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Jako ty nejlépe investované prostředky do sebe sama. V současné době informací jde jen o to se rozhodnout na co ten jeden jediný dolar vsadit.
 6. Dokáže si představit, že byste od září nastoupili do školy? Přiznám se, že se na to chystám. Jen nevím, které září to bude, ale tentokrát to nebude do lavice, ale před ni.

Kateřina Antošová

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Na školní léta moc ráda nevzpomínám protože ve mě vzbuzují špatný systém, do školy jsem se moc netěšila(krom té vysoké)jelikož bylo vždy rozhodující odpovídat na dotazy učitelů a kdo odpověděl správně, měl za 1 ale vlastní kreativita zde neměla příliš velký důraz.
 2. Máte nějakou vzpomínku na školní léta s kterou byste se s námi podělili? Mám vzpomínky na ty kvalitní učitele , které dodnes potkávám a už jim nemusím Vykat :)
 3. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Beru ho jako nutnou věc, bez vždělávání člověk nejde dál ať jde o jakýkoliv obor, a také se mi líbí již zmińované nové trendy formou kurzů, her či jiné…
 4. Dokáže si představit, že byste od září nastoupili do školy? To už asi ne, leda dálkově dodělat vysokou školu :)

Filip Raptopulos

 1. Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Velmi rád a rád bych se do školy ještě vrátil. Třeba v budoucnu si to splním.
 2. Co váš ve školení nejvíc bavilo a co naopak jste neměli rádi? Bavily mě aktivní hodiny, kde jsme něco tvořili. Bádání a objevování. Nuda bylo klasické biflování a opakování.
 3. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Ajejej. Hodně a pořád za to samé - za “kecání” v hodině. 
 4. Máte nějakou vzpomínku na školní léta s kterou byste se s námi podělili? Ups. Taky toho bylo hodně. Obzvláště, když jsem školní léta prožíval dlouho jakožto učitel. Ale ty historky jsou spíše na večerní povídání.
 5. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Beru to jako celoživotní cestu. Neusnout a být v pohybu - tedy se vzdělávat.